Upravit stránku

Zvažujete Výkup nemovitosti? Pro koho je určen a komu se nevyplatí.

04.02.2020Doleček LubomírProdej nemovitosti Realitní články Výkup nemovitosti za hotové 

Uvažujete o prodeji nemovitosti a potřebujete rychle peníze, tudíž nemůžete nebo nechcete čekat, než se nemovitost prodá standardní cestou? Pak se pro vás Výkup nemovitosti jeví jako ideální varianta. Nicméně, nelze v takovém případě počítat s tím, že za svou nemovitost dostanete reálnou tržní cenu. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá: každý, kdo se výkupy nemovitostí zabývá, to dělá za účelem zisku. Z toho logicky vyplývá, že Vám nikdy nemůže vyplatit celou tržní hodnotu. Pojďme se tedy podívat, komu se výkup nemovitosti vyplatí a komu rozhodně ne.

 

Pro koho je primárně výkup určen

Primárně výkup nemovitosti doporučuji klientům, kteří se ocitli v tíživé finanční situaci a nemají čas čekat na prodej klasickou cestou. Typicky se jedná o klienty v exekuci, klienty s hrozící exekucí nebo o klienty, kteří mají problém se splacením svých závazků a výkup je může zachránit před totálním osobním krachem nebo insolvencí. V těchto případech je určitě výkup zadlužené nemovitosti často jedinou logickou variantou. Oddalováním se problém bude pouze prohlubovat a ve většinou to stejně skončí dražbou, což je pro vás nejméně výhodná varianta.

Další variantou jsou klienti, kteří si vybrali vysněnou nemovitost a potřebují rychle finanční prostředky na její úhradu. Pokud tedy není jiná možnost, výkup je vhodnou variantou. Dalším případem může být, že jste získali nemovitost například z dědictví a nechcete se trápit s jejím prodejem a u toho investovat prostředky na nutné náklady spojené s provozem.  Často je výkup nemovitosti nejschůdnější variantou pro nemovitosti s věcným břemenem, které je leckdy nemožné prodat běžnou cestou.

Jaké jsou tedy hlavní VÝHODY výkupu?

  • Přímý výkup nemovitosti je velmi rychlý proces. Okamžitě se zbavíte dluhů a dalších případných problémů s tím spojených

  • Peníze za nemovitost získáte rychle a můžete tak řešit případnou koupi jiné nemovitosti

  • Rychlý prodej, který vás zbaví starostí a nervů

Zbavte se starostí

Pokud jste se dostali do této situace, tak neváhejte a problém rychle řešte, než se vaše situace ještě zhorší.

 

Jaké má výkup NEVÝHODY a kdy je lepší zvolit klasický postup prodeje

V první řadě je nutné počítat s tím, že oproti klasickému prodeji ztratíte zhruba 20% z reálné tržní ceny. Pokud tedy chcete jen rychle prodat nemovitost, ale nic vás netíží a netlačí vás čas, zvolte raději klasický prodej. Vyberte si schopného makléře, který určí reálnou a optimální tržní cenu, nemovitost k prodeji správně připraví a následně bude aktivně propagovat. Celý proces hledání zájemce pak může trvat pouze pár týdnů a mnohdy i dnů, aniž byste prodali pod cenou.

Prodejte rychle a bez starostí

Podívejte se jaký postup využívám k tomu, aby nemovitost byla prodána v relativně krátkém čase za maximální tržní cenu.

  

Závěrem malé doporučení 

Tak jako v jiných oborech i okolo realit se motají neseriózní firmy i jednotlivci, kteří můžou chtít využít vaší tíživé situace. Vyvarujte se tedy výkupu od neověřených společností, které s nemovitostmi následně třeba ani neobchodují nebo jejich předmět podnikání není zcela zřejmý.

Tak jako při klasickém prodeji přistupujeme při výkupu vždy seriózně, tak aby byl zákazník maximálně spokojen. S výkupy máme dlouholeté zkušenosti a mnoho realizovaných obchodů.

Nechte si poradit a ještě před zahájením prodeje své nemovitosti požádejte o nezávaznou konzultaci. Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.