Je nejvyšší čas podat přiznání k dani z Nemovitosti

S blížícím se koncem ledna přichází důležité datum pro všechny, kteří v roce 2021 koupili, prodali nebo jinak nabyli nebo pozbyli nemovitost. Datum 31.1. je totiž posledním dnem, kdy můžete podat daňové přiznání. Připravte se tedy, že Vás čeká nepříjemné papírování. Jak se s tím tedy vypořádat?

Věřte, že na hříšníka se dříve nebo později přijde

V první řadě pamatujte, že pokud přiznání k dani z nemovitosti v daném termínu nepodáte, tak vás dříve nebo později čeká výzva finančáku k podání přiznání a samozřejmě nebude chybět upozornění na případnou tučnou pokutu, kterou obdržíte, pokud nesplníte povinnost uloženou zákonem č. 338/1992, který platbu daně z nemovitých věcí upravuje. Buďte si tedy jisti, že z podání přiznání s následnou platbou se rozhodně nevykroutíte.

Místně příslušnému finančnímu úřadu tedy musí doručit přiznání k dani každý, u něhož se změnilo vlastnické právo ať už se to týká pozemku, domu, bytové anebo nebytové jednotky. Naopak daňové přiznání nepodává poplatník, u kterého se za minulý rok nezměnila skutečnost pro stanovení daně, která se jako každoročně hradí do 31. května aktuálního roku.

Máte několik možností, jak to udělat

Formulář k tomu určený má krásnou bledě modrou barvu a můžete ho doručit buď osobně na podatelnu, poslat poštou nebo přes datovou schránku. Jako minulý, tak i tento rok finanční správa zřídila pro poplatníky akci NECHOĎTE – VOLEJTE – PODEJTE. Po telefonu vám pracovníci úřadu určitě rádi pomohou s vyplněním daňového přiznání. Více o této akci zjistíte ZDE. Lze také využít podání prostřednictvím online finančního úřadu

Datum se nezadržitelně blíží, takže na nic nečekejte a podání přiznání neoddalujte a začněte to řešit. Doufám, že Vám článek aspoň malinko pomohl. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.