Upravit stránku

PENB - Energetický štítek

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) nebo také označovaný jako Energetický štítek, indikuje spotřebu energie dané nemovitosti na vytápění, ohřev vody, osvětlení, větrání apod. Nejen, že je velmi užitečným dokumentem, je také povinné nechat energetický štítek vypracovat při stavbě nebo prodeji nemovitosti a jste povinni ho předat kupujícím jako jeden z povinných dokumentů. Jeho vypracování je pochopitelně další ze samozřejmostí, které vám poskytuji a hradím vrámci svých zprostředkovatelských služeb.

Zajištění hypotéky pro kupující

Jeden z důležitých faktorů, které ovlivňují hladký průběh prodeje vaší nemovitosti, je to, jestl kupující bude mít jak nemovitost financovat. Před rezervací nemovitosti vždy prověřím bonitu klienta, který kupuje vaši nemovitost a  v případě zájmu mu ve spolupráci s naším hypocentrem zajistím i hypoteční úvěr se zvýhodněnou úrokovou sazbou, tak aby bylo vše pod dohledem a šli jsme tak říkajíc "na jistotu", že sehnat finance nebo problém.

Inspekce stavu nemovitosti a předání povinných dokumentů

Prodávat nemovitost a opomenout sdělení nějakých významných vad se rozhodně nevyplácí. Kupující dnes může do 5 let od uzavření smlouvy požadovat slevy z kupní ceny nebo její úplné vrácení, pokud nalezne prokazatelně skrytou vadu. Já rád provedu úplnou inspekci technického stavu vaší nemovitosti a její detaily předám kupujícím, společně s dalšími povinnými informacemi a dokumenty, mezi které spadá mimo jiné i výše zmíněny energetický štítek.